Przejdź do głównej zawartości

Po raz trzeci

15:30 Po raz trzeci Sid przechodzi chorobę odkleszczową. Od trzech dni był osowiały, mało jadł (dziś karmy w ogóle nie ruszył), dziwnie chodził (podczas jednego wyjścia potknął się 3 razy) i dziś miał twardy brzuch, ale załatwiał się normalnie. Gdy wróciłam ze szkoły ojciec zapytał mnie czy jedziemy z nim do weterynarza, pojechaliśmy. Pani powiedziała, że ma sztywny chód, ciemny mocz (zaobserwowała to gdy pies załatwił się przed budynkiem), blade gałki oczne (nie pamiętam jak to dokładnie powiedziała, ale powiedziała "blade" po tym jak spojrzała mu w oko), temperatura powyżej 40°C. Dostał dwa zastrzyki i musi brać Hepatil (który i tak bierze na wątrobę) oraz Urosept. Jeśli jutro nie stanie się bardziej energiczny będziemy musieli z nim iść na kroplówki.

15:35 Przed chwilą byłam z nim na dworze, ma wodnistą biegunkę o kolorze pomarańczowo(podchodzący pod czerwony)-żółtym.

INFORMACJA: Żadna obroża/krople/zastrzyki nie dają 100% ochrony przeciw kleszczom, więc najlepiej przeszukujcie psa po każdym spacerze (szczególnie jeśli chodzicie po lesie/polach/sadach).

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Suczki do adopcji z UWM - wszystkie adoptowane

A może jednak będę publikować posty w weekendy...
[...] Zwracając uwagę na to, że w ciągu tygodnia nie mam w ogóle czasu na pisanie, ponieważ rozpoczął się nowy semestr, a wraz z nim nowe przedmioty i nauka od początku. A przy okazji w poniedziałki, środy i piątki razem z koleżankami z roku (i nie tylko) wyprowadzamy psiak. Także dzisiejszy post zostanie poświęconym owym psiakom ;)

Opisy i zdjęcia zaczerpnęłam z ogłoszeń na olx. U niektórych psów dopisałam to co sama zauważyłam.Zaginęło ponad 200 osób

W ciągu ostatniego miesiąca ponad 200 osób zaginęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy kiedykolwiek uda nam się ustalić jak to się stało?    Tak naprawdę wiem, że wszyscy zniknęli przez mój brak czasu, a co za tym idzie przez brak postów. Ale ja już wracam, teraz tak na serio. Mam nawet w wersjach roboczych zaplanowany kolejny post. A dziś zanudzę Was moją przeszłością, teraźniejszością i planami na bliską przyszłość ;)

Zapomniane marzenia    Co jakiś czas uczę się programować na code.org, wiem że z tego się dużo nie nauczę, ale zawsze chciałam się nauczyć czegokolwiek związanego z komputerem. Później czeka mnie tworzenie stron internetowych :P  Praca, praca i praca    Przez 3 tygodnie pracowałam w żabce, a od wczoraj pracuję w Carrefourze. Pracuję od 4 do 6 godzin na kasie, gdyż jestem zatrudniona tylko na 3/4 etatu. Mieszkanie z dzieckiem    Od grudnia będę mieszkać w pokoju/mieszkaniu z koleżankami i May. Niestety, ale w moim akademiku nie można mieć zwierząt (tylko w pilnych przypa…

Kwietniowy haul zakupowy

Witam w pierwszym od dłuższego czasu, haulu zakupowym.  Większość rzeczy jest dla psów, nawet buty kupiłam z myślą o psach (no o bieganiu z suńkami z UWM).

Snacky Worm Comfy - razem z koleżankami ze Spacerniaka (grupa na facebooku; należą do niej osoby wyprowadzające psy z UWM) robiłyśmy zakupy na Fera.pl, ale do darmowej przesyłki brakowało nam kilka złotych, więc dołączyłyśmy robala i kość dla Sida (niespodzianka, paczka szła tylko tydzień). Wybrałam go głównie, dlatego że można tam wkładać smaki, a Sid uwielbia takie zabawki (no i robale są modne).