Recenzja: Psia Spiżarnia - Mono Mini kostki z wapniem

Dziś przyszła karma dla psa Brit Premium Senior XL (15 kg), a do tego smakołyki z Psiej Spiżarni - Mono Mini kostki z wapniem (stąd też ich jasna barwa). Z wapniem, ponieważ powoduje ono, że mamy (ludzie i zwierzęta) mocne kości, a że mój Sid ma już 8 lat to i mu jest to bardziej potrzebne (biedne staruszki i ich chore stawy ._. )

Skład: zboża, substancje mineralne, oleje i tłuszcze, mięso i składniki pochodzenia zwierzęcego, drożdże, mleko i produkty mleczne

Składniki analityczne: białko 2,5%, tłuszcz surowy 6,5%, włókno surowe 2,0%, popiół surowy 11,5%

Dodatki dietetyczne na kg:
wit. A 5000 j.m, wit. D3 500 j.m, wit.E 75 mg, miedź 7 mg.

Dodatki technologiczne:
przeciwutleniacze, barwniki i konserwanty zalecane przez UE.Opakowanie - jest bardzo ładne, ale jak na karton przystało ma złe zamknięcie i jest mało wytrzymałe. U nas wystarczyło, że się trochę pogniotło i już zamknięcie nie działa tak jak powinno.

Wygląd i wielkość


Plusem jest to, że nie brudzą rąk i mają dość przyjemny zapach... Smak (tak próbowałam) ujdzie w tłumie, zwykłe zbożowe ciasteczka troszkę zamoczone w mleku, ledwo wyczuwam mięso (itepe), już bardziej czuć sól :|

Jeśli chodzi o stosunek mojego psa do tych smaczków: pierwszy raz je mamy to i bardziej szaleje za nimi, chociaż zrywa się na ich widok/odgłos podbierania/otwierania opakowania jak na każde smakołyki.
Według mnie kosteczki są za duże i za twarde, chociaż jeśli ktoś chce je podzielić na mniejsze części to wydają się bardzo małe i trudno je dobrze złapać.
Cena waha się od 11 zł do 19 zł za 900 gram + wysyłka (my nie płaciliśmy za wysyłkę, ponieważ przywieziono nam je razem z karmę).

Biedny psiaczek musiał poczekać aż skończę robić zdjęcia aby coś dostać .-.

Komentarze

Popularne posty