Przejdź do głównej zawartości

Świat Giraffrieli na cupsell.pl

Każdy zaczynał swój biznes od czegoś innego. Ja dziś zaczęłam od założenia sklepu na cupsell.pl i będę tam wystawiać rzeczy z moimi własnymi zdjęciami (w jakiś sposób trzeba zarabiać) oraz z grafiką np.: SnRPON (pieniądze ze sprzedaży przekażę na owe stowarzyszenie) i sądzę, że w przyszłości będą także przedmioty z moją własną grafiką (logo/zwierzęta/cokolwiek).

"

 • Ty zakładasz sklep
 • Ty projektujesz i umieszczasz wzory
 • Ty określasz ile chcesz zarobić na każdej sztuce

 • My przyjmujemy zamówienia
 • My wykonujemy i wysyłamy koszulki
 • My zajmujemy się sprawami finansowymi

My wypłacamy Tobie ustaloną prowizjęDla osób fizycznych:
- Wypłata dokonywana jest na podstawie umowy licencyjnej podpisywanej drogą elektroniczną.
- Prośby o wypłatę należy dokonać poprzez formularz dostępny w panelu CupSell.pl
- Kwota zarobionych środków jest kwotą BRUTTO. Przed wypłatą musimy ją pomniejszyć o podatek VAT oraz podatek dochodowy, które to podatki odprowadzamy w Twoim imieniu.

Jaka jest minimalna kwota wypłaty?
Minimalna kwota do wypłaty zarobionej prowizji to 250zł.

Co jeśli nie uzbierałem 250zł a chciałbym wypłacić zarobione pieniądze?

Dla klientów, którzy nie uzbierali jeszcze wymaganego do wypłaty progu 250zł przygotowaliśmy możliwość opłacenia własnego zamówienia z salda konta.

Czy zamiast wypłaty mogę opłacić zarobionymi pieniędzmi swoje zamówienie w CupSell?
Tak, jeśli tylko masz wystarczającą ilość środków na koncie, przy składaniu zamówienia (w koszyku) pojawi się jako jedna ze sposobów płatności opcja „Twoje środki na koncie Cupsell.pl”.

Czy od wypłacanej kwoty będę musiał zapłacić podatek?
Od każdej zarobionej kwoty należy zapłacić odpowiedni podatek. W CupSell.pl odprowadzamy wszystkie należne podatki w imieniu naszych użytkowników a wysokość podatku jest każdorazowo widoczna na rachunku do umowy.
Co zrobić, żeby nie naruszyć praw autorskich i nie narazić siebie na nieprzyjemności?
To nie takie trudne, jeśli zastosujesz się do kilku rad:


-To, że coś jest w internecie nie znaczy, że jest niczyje.
-Jeśli sam nie wykonałeś grafiki lub zdjęcia, które chcesz umieścić na swojej koszulce, to potrzebujesz zgody autora tej grafiki lub tego zdjęcia na ich użycie.
-Jeśli chcesz umieścić zdjęcie własnego autorstwa przedstawiające jakąś osobę, to potrzebujesz zgody tej osoby.
-Jeśli umieszczasz zdjęcie kogoś sławnego, to upewnij się, że ta osoba jest przedstawiona w momencie, w którym wykonuje swój zawód, np.: możesz wstawić zdjęcie piosenkarki, kiedy śpiewa na koncercie, ALE nie możesz wstawić jej zdjęcia, do którego pozowała (chyba, że sam je zrobiłeś i jej zapłaciłeś).
-To samo dotyczy wszelkiego rodzaju logo, które nie są Twoje, ale są własnością zespołu, drużyny, firmy, jakiejkolwiek instytucji posiadającej logo - pomyśl jak by się czuł Jared Leto, gdyby się dowiedział, że kradniesz logo jego zespołu...
-Pamiętaj, że wszystko jest chronione prawami autorskimi, nawet jeśli nie ma znaczka ®, copyright czy nie jest zarejestrowane jako znak towarowy. Nawet bez tych elementów, ktoś ma prawa do danego zdjęcia, obrazka, logo czy grafiki.


Jeśli złamiesz, którąś z tych zasad, czekają Cię konsekwencje prawne: w najlepszym wypadku właściciel grafiki będzie chciał żebyś usunął ją ze swojego sklepu, w gorszym, będzie żądał zwrotu wszystkich pieniędzy, które zarobiłeś na jego pracy, w najgorszym zaś, będziesz musiał zapłacić mu za wykorzystanie jego prac o wiele, wiele więcej niż sam na nich zarobisz. A wszystko odbywać się będzie w niezbyt przyjemnych okolicznościach postępowania cywilnego lub karnego. Zdecydowanie nie warto!"

Komentarze

 1. Życzę powodzenia i trzymam kciuki żeby się udało ;) Ja chciałabym założyć sklepik z pocztówkami, lecz boję się że nikt się nimi nie zainteresuje i będzie klops :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ogólnie wiem, że dopóki nie będę znana w internecie to nikt się nie zainteresuje moim sklepem, do tego stopnia, aby coś kupić. Ale po prostu już dawno chciałam to zrobić (szczególnie, że prowadzenie sklepu jest bezpłatne), to było moje marzenie od kilku lat(?). A, że mam więcej czasu (wakacje) to i zaczęłam robić to co chcę.
   Dziękuje :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Suczki do adopcji z UWM - wszystkie adoptowane

A może jednak będę publikować posty w weekendy...
[...] Zwracając uwagę na to, że w ciągu tygodnia nie mam w ogóle czasu na pisanie, ponieważ rozpoczął się nowy semestr, a wraz z nim nowe przedmioty i nauka od początku. A przy okazji w poniedziałki, środy i piątki razem z koleżankami z roku (i nie tylko) wyprowadzamy psiak. Także dzisiejszy post zostanie poświęconym owym psiakom ;)

Opisy i zdjęcia zaczerpnęłam z ogłoszeń na olx. U niektórych psów dopisałam to co sama zauważyłam.Zaginęło ponad 200 osób

W ciągu ostatniego miesiąca ponad 200 osób zaginęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy kiedykolwiek uda nam się ustalić jak to się stało?    Tak naprawdę wiem, że wszyscy zniknęli przez mój brak czasu, a co za tym idzie przez brak postów. Ale ja już wracam, teraz tak na serio. Mam nawet w wersjach roboczych zaplanowany kolejny post. A dziś zanudzę Was moją przeszłością, teraźniejszością i planami na bliską przyszłość ;)

Zapomniane marzenia    Co jakiś czas uczę się programować na code.org, wiem że z tego się dużo nie nauczę, ale zawsze chciałam się nauczyć czegokolwiek związanego z komputerem. Później czeka mnie tworzenie stron internetowych :P  Praca, praca i praca    Przez 3 tygodnie pracowałam w żabce, a od wczoraj pracuję w Carrefourze. Pracuję od 4 do 6 godzin na kasie, gdyż jestem zatrudniona tylko na 3/4 etatu. Mieszkanie z dzieckiem    Od grudnia będę mieszkać w pokoju/mieszkaniu z koleżankami i May. Niestety, ale w moim akademiku nie można mieć zwierząt (tylko w pilnych przypa…

Kwietniowy haul zakupowy

Witam w pierwszym od dłuższego czasu, haulu zakupowym.  Większość rzeczy jest dla psów, nawet buty kupiłam z myślą o psach (no o bieganiu z suńkami z UWM).

Snacky Worm Comfy - razem z koleżankami ze Spacerniaka (grupa na facebooku; należą do niej osoby wyprowadzające psy z UWM) robiłyśmy zakupy na Fera.pl, ale do darmowej przesyłki brakowało nam kilka złotych, więc dołączyłyśmy robala i kość dla Sida (niespodzianka, paczka szła tylko tydzień). Wybrałam go głównie, dlatego że można tam wkładać smaki, a Sid uwielbia takie zabawki (no i robale są modne).