Przejdź do głównej zawartości

Doggi-Game w skrócie


Coś o grze

"DoGGi to Twoja wirtualna hodowla psów w przeglądarce! Stwórz hodowle psów różnych ras, opiekuj się nimi, rozmnażaj oraz konkuruj z innymi graczami w społeczności DoGGi."

Aby wejść do swojej hodowli/na swoją stronę, należy kliknąć na pierwszy domek. W drugim domku znajduje się sklep (karmy, zabawki, akcesoria, pielęgnacja, akcesoria konkursowe, pozostałe). W trzecim jest klinika weterynaryjna:
Następnie jest schronisko
"
Niestety, nie wszystkie pieski mają kochających właścicieli. Porzucone pieski trafiają do schroniska gdzie czekają na nowych opiekunów. Codziennie pracownicy schroniska przygotowują trzy losowo wybrane pieski do adopcji. Aby upewnić się, że będziesz dobrym opiekunem dla swojego pupila i że stać Cię na jego utrzymanie warunkiem adopcji jest posiadanie minimum 2000 doglarów oraz opłacenie 700 doglarów kosztów adopcji. Ponadto, aby móc adoptować psa ze schroniska musisz posiadać rangę Początkujący hodowca i nie możesz adoptować więcej niż 1 psa na 10 dni.

Utrzymanie piesków w schronisku kosztuje, dlatego schronisko uruchomiło loterię charytatywną. Możesz w niej nie tylko pomóc pieskom ze schroniska DoGGi ale też wygrać cenne nagrody - doglary i akcesoria, także takie niedostępne do kupienia w sklepie!"
Jest jeszcze kafejka, związek kynologiczny ("Znajdziesz tutaj informacje o rasach psów, wystawach psów rasowych oraz psach różnych ras oferujących krycia. Wskażemy Ci także kierunek do giełdy psów, gdzie możesz kupić i sprzedać psa"), kantor i cmentarz - możesz tu zobaczyć swoje psy, które odeszły.
Jeśli chcesz uzyskać pomoc wejdź do kafejki, masz tam wszystkie najpotrzebniejsze informacje, czyli:
Edit: Możesz wystawiać ogłoszenia na tablicy, kosztuje około 150$dgl.
Co jakiś czas na stronie głównej można zobaczyć organizowane akurat w tym czasie eventy, np.: teraz jest "Wyrusz na poszukiwanie skarbów":

  • Szukaj ukrytych na stronach gry fragmentów starej, pirackiej mapy;
  • Opiekuj się swoimi psami aby zdobyć dla nich piracki strój;
  • Kiedy zbierzesz co najmniej połowę z 16 fragmentów mapy możesz wysłać psa-pirata na poszukiwanie skarbu;
  • Jeden pies może wyruszyć na wyprawę tylko raz! Mapę zabiera ze sobą a ty możesz składać z fragmentów kolejną.
Moje konto i psy
Gram od prawie 5 lat pod nazwą Giraffriela. Na dzień dzisiejszy posiadam 89 psów, w czym:
  • 9 psów jest w mojej hodowli mieszańców
  • 2 psy są rasy Bearded Collie
  • 1 pies rasy Briard
  • 71 szczeniaków za 500$dgl
  • 2 psy dorosłe za 600$dgl
  • 4 szczeniaki, które postarzam, ale mogę sprzedać za 650$dgl
Dlaczego polecam?
Jest to idealny sposób na nudę, a przy okazji poznajesz różne rasy psów. Można powiedzieć iż uczy opieki nad psem, a także tego, że powinniśmy rozwijać różne umiejętności, dzięki czemu będzie mógł wygrywać konkursy (za miejsce na podium otrzymujemy daną ilość dgl (waluta w grze)).

"Niezwykle ciekawym aspektem gry jest wyprowadzanie czworonoga na dwór. Wbrew pozorom nie jest to takie proste. W tym celu będą potrzebne nam: obroża, smycz i woreczki do sprzątania psich odchodów – a to jedynie minimum. Uważaj, Twój psiak w każdej chwili może Ci uciec. Gdy nie zadbasz o jego bezpieczeństwo, pies może złapać kleszcza, a co za tym idzie będziesz musiał ponieść spore koszty, by go odrobaczyć".

Grę znajdziesz tutaj.

A Wy posiadacie w tej grze konto lub znacie jakieś podobne gry? Czekam na Wasze komentarze ;)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Suczki do adopcji z UWM - wszystkie adoptowane

A może jednak będę publikować posty w weekendy...
[...] Zwracając uwagę na to, że w ciągu tygodnia nie mam w ogóle czasu na pisanie, ponieważ rozpoczął się nowy semestr, a wraz z nim nowe przedmioty i nauka od początku. A przy okazji w poniedziałki, środy i piątki razem z koleżankami z roku (i nie tylko) wyprowadzamy psiak. Także dzisiejszy post zostanie poświęconym owym psiakom ;)

Opisy i zdjęcia zaczerpnęłam z ogłoszeń na olx. U niektórych psów dopisałam to co sama zauważyłam.Zaginęło ponad 200 osób

W ciągu ostatniego miesiąca ponad 200 osób zaginęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy kiedykolwiek uda nam się ustalić jak to się stało?    Tak naprawdę wiem, że wszyscy zniknęli przez mój brak czasu, a co za tym idzie przez brak postów. Ale ja już wracam, teraz tak na serio. Mam nawet w wersjach roboczych zaplanowany kolejny post. A dziś zanudzę Was moją przeszłością, teraźniejszością i planami na bliską przyszłość ;)

Zapomniane marzenia    Co jakiś czas uczę się programować na code.org, wiem że z tego się dużo nie nauczę, ale zawsze chciałam się nauczyć czegokolwiek związanego z komputerem. Później czeka mnie tworzenie stron internetowych :P  Praca, praca i praca    Przez 3 tygodnie pracowałam w żabce, a od wczoraj pracuję w Carrefourze. Pracuję od 4 do 6 godzin na kasie, gdyż jestem zatrudniona tylko na 3/4 etatu. Mieszkanie z dzieckiem    Od grudnia będę mieszkać w pokoju/mieszkaniu z koleżankami i May. Niestety, ale w moim akademiku nie można mieć zwierząt (tylko w pilnych przypa…

Kwietniowy haul zakupowy

Witam w pierwszym od dłuższego czasu, haulu zakupowym.  Większość rzeczy jest dla psów, nawet buty kupiłam z myślą o psach (no o bieganiu z suńkami z UWM).

Snacky Worm Comfy - razem z koleżankami ze Spacerniaka (grupa na facebooku; należą do niej osoby wyprowadzające psy z UWM) robiłyśmy zakupy na Fera.pl, ale do darmowej przesyłki brakowało nam kilka złotych, więc dołączyłyśmy robala i kość dla Sida (niespodzianka, paczka szła tylko tydzień). Wybrałam go głównie, dlatego że można tam wkładać smaki, a Sid uwielbia takie zabawki (no i robale są modne).